Avukat Dinç Can Kaptan'ın BBC gazetesi Bilişim Suçları Dijital Şiddet üzerine son röportajını okumak için lütfen tıklayın.  Cumhuriyet Gazetesi'nde de yayınlanan bu röportajı Cumhuriyet Gazetesi üzerinden okumak için ise lütfen burayı tıklayın.

Boşanmak İçin Yapılması Gerekenler

Evlilik birliği kendisi açısında çekilmez hale kişiler boşanma kararı almaktadırlar. Fakat bu kararı aldıktan sonra ne yapması gerektiğini tam olarak bilmemektedirler. Bu sebeple boşanmak için yapılması gerekenler hususunu açıklığa kavuşturmak gerekmektedir. Boşanma davası açmanın en iyi yolu iyi bir boşanma avukatı ile bu yola çıkmaktır.

Bir boşanma avukatı ile bu davayı açarken sizin yapmanız gereken tek şey avukatınıza boşanma vekaleti çıkarmaktır. Bunun dışındaki tüm işlemleri avukatınız sizin adınıza halledecektir. Eğer çekişmeli boşanma davası açıyorsanız duruşmalara gitme zorunluluğunuz yoktur. Boşanma avukatınız sizin adınıza duruşmaları takip eder. Fakat anlaşmalı boşanma davası açacaksanız tarafların mutlaka duruşmaya gelmeleri şarttır.

Biz bu konuda müvekkillerimize gereken her türlü hukuki desteği sağlamaktayız. Boşanma davası açmayı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçmeniz ve bize boşanma konusunda vekalet çıkarmanız yeterli olacaktır. Geri kalan tüm işlemler tarafımıza özenle yapılacak dava boşanma davanız hızlı bir şekilde sonuçlandırılacaktır.

Boşanma Davası Nasıl Açılır

Boşanma dava dilekçesini hazırladıktan sonra bu dilekçeyi bağlı bulunduğunuz ilin aile mahkemesine vermelisiniz. Ankara da yaşıyorsanız davanızı Ankara Adliyesinde açmalısınız. Ankara da çok fazla aile mahkemesi olduğu için davanızı hukuk tevzi bürosundan açmanız gerekir. Dava dilekçenizi buraya teslim ettikten sonra boşanma davası açılır. Boşanmak için yapılması gerekenler listesinin başında bu husus vardır. Daha sonra karşı taraf sizin boşanma dava dilekçenizde yer alan hususlara bir cevap verir. Karşılıklı olarak birer dilekçe daha verildikten sonra duruşma safhası başlar. Duruşmada, aile hakimi tarafları ve varsa tanıkları dinler. Başka yerden getirilecek evraklar var ise bunların getirilmesi için müzekkere yazdırır. Ve toplanan deliller ışığında boşanma konusunda bir karar verir. Verilen bu karar temyiz edilebilir.

Boşanma Davası Nasıl Kazanılır

Boşanma davası açmayı düşünen bir çok kişi boşanma davası nasıl kazanılır sorunu sormaktadır. Boşanma davasının kazanılabilmesi için karşı tarafı kusurlu göstermek gerekir. Yani evlilik birliği içerisinde yaşanan ve boşanmaya sebep olan olaylarda karşı taraf kusurlu olmalıdır. Eğer karşı tarafın kusuru somut delillerle ispatlanırsa boşanma davası kazanılır. Boşanma davasını kazanmak için alanında uzman ve iyi bir boşanma avukatı ile bu yola çıkmak gerekir. Böylece hem boşanmak için yapılması gerekenler gibi hususları araştırmak zorunda kalmazsınız hem de davanız hızlı bir şekilde sonuçlar. Bu konuda herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Boşanmak İçin Yapılması Gerekenler

Yorumlar (3)

  1. Tuncer
  2. İsa
  3. Aydın