Avukat Dinç Can Kaptan'ın BBC gazetesi Bilişim Suçları Dijital Şiddet üzerine son röportajını okumak için lütfen tıklayın.  Cumhuriyet Gazetesi'nde de yayınlanan bu röportajı Cumhuriyet Gazetesi üzerinden okumak için ise lütfen burayı tıklayın.

Ankara Boşanma Avukatı

Evlilik birliği kendisi açısından çekilmez hale gelen eş, radikal bir karar almalı ve boşanma davası açmalıdır. Boşanmaya karar vermek çok kolay değildir. Hele bir de çocuk varsa bu kararı vermek için çok fazla düşünmek gerekir. Eğer bir kişi boşanma davası açmaya karar vermiş ise yapması gereken iyi boşanma avukatı yardımı yardımı almaktadır. Boşanmak için ne yapmalıyım, boşanmak için yapılması gerekenler gibi sorulara verilecek en doğru cevap alanında uzman bir Ankara boşanma avukatı bulmaktadır. Diğer prosedürleri zaten avukatınız sizin adınıza halledecektir.

Boşanma davaları iki şekilde açılabilir. Eğer taraflar boşanma ve boşamanın mali sonuçları konusunda anlaşmışlar ise bu durumda anlaşmalı boşanma davası açmalarını tavsiye ederim. Zira bu davalar oldukça kısa süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Eğer tarafların evliliği bir yıldan az sürmüş ise veya boşanma konusunda anlaşamıyorlarsa bu durumda çekişmeli boşanma davası açmaları gerekir.

Ankara Boşanma Avukatı

Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma davasını Ankara da açmayı düşünenler, Ankara da boşanma avukatı tutmalıdırlar. Boşanma davası ücretleri değişkenlik gösterir. Bu ücret belirlenirken avukatınızla anlaşmanız esas alınır. Ankara Barosu Asgari Ücret Tarifesinin altında kalmamak şartıyla istenilen tutarda anlaşma yapılabilir. Ankara boşanma avukatı ücretleri konusunda en doğru bilgiyi boşanma avukatınıza sorarak öğrenebilirsiniz. Anlaşmalı boşanma ücretleri ile çekişmeli boşanma ücretleri farklıdır.

Ankara İyi Boşanma Avukatları

Bir boşanma avukatının iyi olması için taşıması gereken bazı özellikler vardır. Bu özelliklere sahip olan avukata iyi avukat diyebiliriz. Halk arasında yanlış bir kanı vardır. Yaşlı avukatı iyi avukattır yada tecrübeli avukat iyi avukattır gibi bir izlenim vardır. Fakat iyi boşanma avukatı olmanın yaşla yada tecrübe ile bir alakası yoktur. Asıl önemli olan boşanma avukatının çalışkan, araştırmacı, Yargıtay kararlarına hakim, müvekkilinin psikolojisinden anlayan, müvekkilinin isteklerini bilen, hakim karşısında kendini iyi ifade edebilen, dilekçe yazma tekniği iyi olan, işini zamanında yapan bir boşanma avukatı olmasıdır. Bu sebeple avukat tutarken sadece yaşa veya tecrübeye değil bu saydığım özelliklere dikkat etmenizi ve boşanma avukatlarını bu kriterlere göre seçmenizi tavsiye ederim. Boşanma konusunda her türlü hukuki destek için bize ulaşabilirsiniz.

ankara en iyi bosanma avukati ankara bosanma avukatlari

Yorumlar (6)

  1. Hakan
  2. Fatma
  3. Canan
  4. Tuğçe
  5. Hanife
  6. Yıldız